A First Lady-t a 30ROCKba |
|
2010.04.18. 17:39 |
Alec Baldwin az elnök feleségét szeretné a 30ROCK-ba.
A producer és forgatókönyíró Robert Carlock elmondta, hogy a legutóbbi szezonban sok vendégszereplő tűnt fel a sorozatban, köztük James Franco is.
"Ki van a listánkon? Bill Clinton...Alec pedig Michelle Obama-t akarja...akárki akit érdekel keressen meg minket és találunk valamit."- Carlock.Az SNL írója elmondta, hogy elismeri, hogy a karakterek, akiket a Girlie Show-ba rak, mind hisztérikus és pszichotikus, mint egy igazi író."Az emberek akikkel dolgoztam igazából, mind úgy viselkedtek mint a karaktereik, szeretek együtt dolgozni egy rakás pszichopatával." |
Kim Basingert rendszeresen megverte a férje |
|
2010.04.15. 18:55 |
Szexszimbólumként robbant be a köztudatba Kim Basinger, és sokkal később ismerték csak el a tehetségét. Sorozatunk negyedik részéből Alec Baldwin terrorjáról tudhatnak meg többet.
A válása után Kim elhatározta, hogy egy darabig nem kötelezi el magát, de a sors közbe szólt, hiszen alig egy évvel később megismerkedett Alec Baldwinnal a Fogd a nőt és fuss! forgatásán, és olyan jól sikerültek kettejük szerelmi jelenetei, hogy valóban egymásba szerettek. Három évig éltek együtt, és úgy tűnt, Alec az a férfi, aki képes Kimet „kordában tartani”.
Alec mindig is nagyon kemény fickó volt, neki nem lehetett csak úgy nemet mondani, őt nem lehetett átverni, Kimnek pedig éppen erre volt szüksége, hiszen addig azt szokta meg, hogy ő irányítja a dolgokat, úgy játszik a férfiakkal, ahogy akar, és akkor jött Alec, akivel mindezt nem tehette meg – mesélte egy ismerős a Star magazinnak. Alec öt évvel fiatalabb volt Kimnél és keményen ivott, próbálta leküzdeni alkoholproblémáit, többször vonult be rehabilitációs intézetekbe is, de hiába.
Alec sakkban tartott engem, gyakran kijött a sodrából, olyankor lekevert egy-két pofont, én pedig visszaütöttem, és azt ordítottam, hogy elhagyom. Aztán minden alkalommal annyira őszintén kért bocsánatot, hogy nem tudtam elutasítani – idézte fel Kim, akinek Alec mellett kezdett kissé lefelé ívelni a karrierje.
1995-ben megszületett lányuk, Ireland, és Kim akkoriban már érezte, hogy Alec mellett nincs biztonságban. A színész csalta, rendszeresen lerészegedve ért haza, és olyankor csúnyán megverte, ha mondjuk elutasította a közeledését. Kim szenvedett.
Vissza akartam térni a csúcsra, bizonyítani akartam. Alec mindig azt éreztette velem, hogy egy senki vagyok – idézte fel keserűen Kim, aki éppen ezért vállalta el a Szigorúan bizalmas című krimi egyik szerepét Kevin Spacey oldalán. Basinger valóban bizonyított: bezsebelte a legjobb női mellékszereplőnek járó Golden Globe- és Oscar-díjat is.
|
Világsztárok írják alá a Lindt nyulát |
|
2010.04.04. 18:03 |
A Lindt már a második alkalommal árverezi el az ikonikus húsvéti nyúlfigura porcelánból készült, sztárok aláírásával ellátott változatait. A bevételt egy autistákat segítő szervezetnek ajánlják fel.
A csokoládégyár a Lindt Gold Bunny nevű húsvéti nyúlfigura aukciójából származó összeg száz százalékát az Autism Speaks nevű szervezetnek ajánlja. A porcelánfigurák értékéhez nagyban hozzájárul, hogy mintegy 60 híresség aláírását is tartalmazzák.A jótékonysági akcióban olyan sztárok vesznek részt, mint Tom Hanks, Alec Baldwin, Celine Dion vagy Harrison Ford, és néhány mágnást is sikerült megnyerni az ügynek, a porcelánnyulat Donald Trump és Martha Stewart is dedikálta. A termékekre április 1. és 11. között lehet licitálni az eBay-en.
A Lindt ikonikus figurája egyébként több mint 50 évvel ezelőtt született meg. Az egyik csokoládékészítő mester kislánya állítólag egy márciusi napon egy nyulat látott a kertben, és teljesen kiborult, amikor az elszaladt. A chocolatier egy életnagyságú nyulat készített tejcsokoládéból, hogy megvigasztalja a gyereket.
Az aranyszínű papírba csomagolt figura külseje nem sokat változott az évtizedek során, és a csokoládégyár egyik legnépszerűbb terméke lett. |
Nézze Sigourney Weaverrel az Avatart! |
|
2010.04.04. 18:00 |
Világhírességekkel töltendő programokra licitálhatnak az érdeklődők a Christie's New York-i árverésén, amelyet a Föld napján, április 22-én rendeznek.
Sigourney Weaver privát vetítésen mutatja be az Avatart, John McEnroe teniszedzést tartana annak, aki a legtöbbet ajánlja, Vera Wang világhírű divattervező pedig 10 ezer dolláros bevásárlást ad New York-i üzletében a győztes ajánlatot tevő licitálónak. A kínálatban az X-akták Mulder ügynökével, David Duchovnyval elköltött ebéd és egy Central parki séta is szerepel Candice Bergen színésznővel. A színészek közül Owen Wilson filmstúdióba invitálja vendégét, míg Cameron Diaz az új Shrek-film bemutatójára viszi el az aukción legtöbbet ajánlót.
A Christie's aukciósház figyelemfelkeltő programjában Leonardo DiCaprio, Harrison Ford, Tobey Maguire, Salma Hayek, Alec Baldwin, Brooke Shields és mások is részt vesznek. Az árverésen befolyó összeget környezetvédő szervezetek kapják.
|
Máris nekivetkőzött a tini sztárcsemete |
|
2010.04.03. 13:13 |
Kim Basinger lánya úgy döntött, hogy követi anyja karrierépítési módszerét, és mindössze tizennégy évesen máris a kamera elé állt egy szál bikiniben.
Néhány évvel ezelőtt Alec Baldwin alkoholmámoros felindulásában, dagadt ki disznónak nevezte lányát. Bár nem teljesen ok nélkül szidta Irelandet a színész, hiszen ő volt a család legnagyobb tagja - és itt nem a szakmai sikerekre gondolunk. Azonban összeszedte magát, és a legcsinosabb sztárcsemete lett egész Hollywoodban. Erről pedig mindenki meg is győződhet egy szexi fotósorozaton, amin csak bikinit visel. Viszont kicsit merészek a képek, ha figyelembe vesszük, hogy csak augusztusban lesz tizenöt. Bár a modellkedést nem lehet elég korán kezdeni.Irelandnek valószínűleg nem volt nehéz meghozni a döntést, hogy megkezdje profi karrierjét, hiszen a mama, Kim Basinger is alig tizenhat volt, amikor aláírta első modell szerződését. Aztán egy ideig megállíthatatlanul száguldott a sztárvilág csúcsa felé. Olyan bejegyzések vannak az önéletrajzában, mint Bond-lány, Batman barátnő, Playboy nyuszi, Mickey Rourke szexrabszolgája kilenc és fél hétig, valamint egy Oscart érő tizenhat soros szerep.
|
Ők kérnek elnézést |
|
2010.03.24. 18:39 |
A múlt héten bemutatott Igazából apa távolról sem az első film, aminek nincs rendezője. Az elmúlt négy évtized során Alan Smithee egész karriert épített ki Hollywoodban a rendezőik által megtagadott filmek örökbefogadásából. Nem kért saját filmjéből Alec Baldwin, David Lynch, Kiefer Sutherland és Michael Mann sem.
Furcsának ugyan furcsa, hogy a Novák Emil-Kaszás Géza féle Igazából apa rendező nélküli filmként került a mozikba, de koránt sem egyedi eset. A klasszikus hollywoodi stúdiórendszerben még nemigen jelenthetett problémát, ha egy rendező nem azonosult a filmjével, hiszen úgyis a stúdiófőnökök osztották a lapokat, azonban a szerzői film gondolatának (azaz, hogy a film a rendezői vízió megtestesülése) elterjedése maga után vonta az abból következő konfliktusokat, hogy rendező és producer, illetve rendező és stúdiófőnök elképzelése időnként gyökeresen eltér az adott filmről. A stúdió rendszerint erősebb, de a rendező a kezében tart egy végső adut: ha végképp nem tud megbékélni a rákényszerített megoldásokkal és rá se bír nézni az elkészült filmre, levetetheti a nevét a stáblistáról.
Először 1968-ban került sor erre Amerikában, A törvény éber őre (Death of a Gunfighter) című westernfilmnél. Alapvetően a film sztárja, Richard Widmark dirigált a forgatáson, és mivel nem volt megelégedve Robert Totten rendező munkájával, simán kirúgatta, és a helyére felvetette Don Siegelt. A film végső verziójában állítólag nagyjából fele-fele arányban szerepelnek a Totten és a Siegel által leforgatott jelenetek, és sem Siegel, sem Totten nem akarta, hogy az ő neve szerepeljen a stáblistán. A két filmes az Amerikai Rendezők Kamarájához (DGA) fordult, amely úgy döntött, hogy mivel a kész film egyik rendező elképzelését sem tükrözi, egy álnevet tüntetnek fel a stáblistán.
Így születet meg a híres-hírhedt Alan Smithee, aki négy évtizedes pályát futott be, melynek során az IMDb szerint 71 alkotást rendezett, ha tévés munkáit is számítjuk. Eleinte csak a DGA tagjai tudták, hogy kicsoda Smithee, utólag vicces, hogy A törvény éber őré-ről írt kritikájában Roger Ebert is egy általa még nem ismert rendezőként méltatja Smithee munkáját. Filmes berkekben persze egy idő után elterjedt az információ, hogy az Alan Smithee név felbukkanása azt jelenti, hogy nem a rendező elképzelése szerint megvalósult filmet látunk, de a nagyközönség sokáig nem tudta, hogy Smithee fiktív figura. A gaz Joe Eszterhas viszont 1997-ben végleg leleplezte a titkot.
De ne szaladjunk ennyire előre, addig még számos alkotás került ki Alan Smithee képzeletbeli kezei közül. Az ő kreditlistáját gazdagítja például az 1996-os Hellraiser: Vérvonal (rendező: Kevin Yagher), Kiefer Sutherland Woman Wanted című romantikus drámája és a Csapdában című 1990-es Dennis Hopper-film is. Mivel a DGA szabályzata szerint tagjai nem beszélhetnek arról, hogy miért tagadták meg filmjüket, nem lehet pontosan tudni, melyik esetben mi állt a döntés hátterében, de sokatmondó például, hogy Hopper csinált egy tizennyolc perccel hosszabb rendezői változatot a Csapdában-ból, melyet az amerikai kábeltévéken Backtrack címen adtak.
Néha a legnagyobb nevű rendezők is kénytelenek voltak átengedni a - kétes - dicsőséget Alan Smitheenek: Michael Mann például A bennfentes és a Szemtől, szemben tévéváltozatáról is levetette a nevét. Utóbbi esetében Mann felajánlotta, hogy kibővíti a moziverziót, azonban a tévécsatorna inkább kivágott negyven percet a filmből, és úgy adta le. Mann tréfásan úgy nyilatkozott, hogy tőle "hívhatják akár Michael Smithee vagy Alan Mann-filmnek is" a létrejött felemás alkotást. David Lynch még találékonyabb volt, ő Judas Booth néven jegyzi a Dűne tévés változatát, amely a bibliai Júdás és Abraham Lincoln gyilkosa, John Wilkes Booth nevének kombinációjából született meg. Elég egyértelmű, hogy mi a véleménye a tévés változatról.
Smithee veszte a Joe Eszterhas által írt, Arthur Hiller által rendezett 1997-es An Alan Smithee Film: Burn Hollywood Burn lett. A szatirikus film egy Alan Smithee (Eric Idle) nevű rendezőről szól, aki lehetőséget kap rá, hogy csináljon egy akciófilmet Jackie Channel és Sylvester Stallonéval. A forgatás során azonban kiderül számára, hogy a stúdiófőnök és a producer csak bábnak tekintik, ezért úgy dönt, leveteti a nevét a stáblistáról, evidens okból azonban nem tud a Smithee álnév mögé bújni, ezért kénytelen drasztikusabb megoldáshoz folyamodni. Ironikus duplacsavarral a Burn Hollywood Burn maga is Alan Smithee-filmmé vált, ugyanis a gyártó cégnek jobban tetszett Eszterhas verziója, mint Hilleré, ezért a rendező levetette a nevét a filmről. És bár a film hatalmasat bukott, és szinte senki sem látta, a DGA úgy döntött, Smithee nyilvános leleplezése után nem használják többé az álnevet. Úgy vélték ugyanis, hogy ami addig inkább csak a többi filmesnek szánt üzenet volt, közismertté válva egyet jelent azzal, hogy már előre tudatják a publikummal, hogy a film pocsék.
Tévéfilmeknél és nem DGA-tagok által rendezett mozifilmeknél azóta is használják az Alan Smithee nevet, de a többiek manapság már más figurákhoz fordulnak segítségért. A Szupernova című 2000-es Walter Hill-filmet például egy Thomas Lee nevű titokzatos férfi jegyzi, és újabban feltűnt egy Harry Kirkpatrick nevű rendező is a színen. Kirkpatrick nem mást takar, mint Alec Baldwint, aki csak egyszer próbálkozott meg a rendezéssel, de azt is nagyon megbánta.
2001-ben forgatta le Az ördög és Daniel Webster című novella adaptációját, amelyben egy peches írót alakít, aki a sikerért cserébe eladja a lelkét az ördögnek (Jennifer Love Hewitt), és aztán legfeljebb egy kiadó nagyhatalmú feje (Anthony Hopkins) segíthet rajta. A gondok ott kezdődtek, amikor kiderült, hogy a film finanszírozóinak még sincs pénzük, és az utómunkára már nem maradt keret, sőt, két befektetőt le is tartóztattak csalásért. Évekig csak hányódott a félkész film, míg 2007-ben Bob Yari producer megvásárolta a jogokat, és teljesen újravágva Shortcut to Happiness |
Miért nem lehetett röhögni Tiger Woods-on? |
|
2010.03.11. 19:10 |
Úgy tűnik Tiger Woods két héttel ezelőtti "szánom-bánom monológja" megtette a kívánt hatást, ugyanis már az Oscar-gála szervezői is kiálltak a sztársportoló mellett.
Bár az Oscar két házigazdája Steve Martin és Alec Baldwin szövegeiben szerepelt jó néhány Tiger Woods-ra utaló poén, a sportoló szexbotrányára vonatkozó élcelődéseket, az esetleges következmények miatt, a gála producerei kivágták."A Tiger magánéletére vonatkozó tréfák, egyszerűen ízléstelenek és túl provokatívak lettek volna, ezért nem maradhattak a forgatókönyvben" - mondta az egyik szervező a New York Post-nak.
A Baldwin-Martin duó tarsolyában persze maradt még jó néhány poén, melyek nagy része Meryl Streepre hegyeződött ki, akit megdicsértek, mint a legtöbb jelölést kiérdemlő színésznőt, de azért megjegyezték, hogy ezzel ő az Oscar egyik legnagyobb vesztese is egyben. Sőt a Becstelen Brigantyk zsidóvadász sztárja, Christophe Waltz is stílusos köszöntésben részesült: Steve Martin sok szerencsét kívánt neki, majd Waltz karakterére utalva, rámutatott, hogy Oscar humora bizony néha kegyetlen. |
Az Oscar legnagyobb poénja |
|
2010.03.09. 15:31 |
Rögtön az elején a két házigazda, Alec Baldwin és Steve Martin tréfálkozott James Cameronnal. Akiről nem voltak biztosak, hogy őt látják a nézőtéren, ezért előkaptak egy 3D-s mozikban használatos szemüveget, majd kommentálták: igen, ő az, a teljes valóságában...
Nem sokkal később az Avatarból megismert, leginkább pollennek, vagy bogárnak álcázott "lelkek" repkedtek a képernyőn. Steve Martin nem is volt rest, elővett a zsebéből egy rovarirtót, majd telefújta a levegőt. A hatás nem maradt el, a "lelkek" mind egytől-egyig elhulltak...
Ben Stiller talán még zseniálisabbat húzott. Amikor megtudta, hogy rá osztják a "Legjobb smink" kategóriáját, már akkor eldőlhetett poénjának sorsa. A vígjátékok nagymestere ugyanis tetőtől talpig kékre festettette magát, hogy igazi "naviként" állhasson a színpadra. Természetesen, az Avatar kék hőseihez hasonlóan neki is volt "farka", igaz, kevésbé tudta úgy irányítani, mint a film végére Sam Worthington, mert még egy horgászbot is a farka végére akadt... |
Rég nem vonzott ennyi embert az Oscar |
|
2010.03.09. 15:28 |
Öt éve nem nézte ennyi amerikai az Oscardíj-átadó gálát, mint vasárnap este: A bombák földjén című háborús dráma és a mozikban kasszasikert arató Avatar című film párbaját 41,3 millió kíváncsi szempár követte figyelemmel a tévéképernyő előtt.
A Nielsen intézet adatai szerint az ABC tévécsatorna által közvetített 82. hollywoodi díjátadó 14 százalékkal több nézőt vonzott, mint tavaly. Ez volt a legjobb nézettségi mutató a 2005-ös Oscar-gála óta, amelyet 42,14 millió amerikai nézett végig a képernyőn.
A Nielsen a nézettségi adatok kapcsán megjegyezte, hogy 70 millió amerikai nézte legalább hat percig a gálaműsort.
Az intézet a sors iróniájának nevezte, hogy az Avatar lett a díjátadó nagy vesztese, hiszen a nagy nézettségi adat éppen e filmnek köszönhető.
Az Oscar-díjak átadását - 1974 óta - 1998-ban követték a legtöbben figyelemmel (55,25 millióan), amikor az Avatar rendezőjének, James Cameronnak egy másik filmje, a Titanic tizenegy aranyszobrocskát gyűjtött be. A Titanic előzőleg a mozikban is kasszasikert aratott. |
Oscar magyar szemmel |
|
2010.03.08. 13:42 |
Még a színpad is elkékült az Avatar kedvéért. A 82. Oscar díjátadáson mindent megágyaztak James Cameron filmjének, a díszletet és a fényeket egészen biztosan. Így látta ezt a Hollywoodban dolgozó látványtervező, Norman Gábor is.
- Nagyon megfontoltan ráépítettek az Avatar színre. Egyrészt, másrészről pedig ez nagyon bele is illik ebbe a Los Angeles-i modernizmusba: aminek a fő színe a fehér és a kék. Amit látunk, az, hogy a kék és az arany mellett a fehér uralkodik.
A nyitó szám azonban egyáltalán nem illett bele semmilyen modernizmusba. A show némi meglepetésre egy nálunk szinte ismeretlen sorozatszínész, Neil Patrick Harris táncos-énekes produkciójával kezdődött, ami nyomaiban sem emlékezetett Hugh Jackman tavalyi sziporkázására. A 2009-es ötletparádé helyett ezúttal a klasszikus revühagyományok domináltak, szerencsére a két műsorvezetőt, Steve Martint és Alec Baldwint nem engedték énekelni.
Poénokból is kevesebb volt idén, úgy tűnik, a szervezők inkább kiherélték a show-t, csak hogy pörögjön a műsor. Az Avatar természetesen a viccelődésből sem maradhatott ki, Ben Stiller n’avinak öltözve bohóckodott.
Idén nem esett hasra senki, pedig a szervezők mindent megtettek ennek érdekében.
- Hozzáadtak a díszlethez még egy szintet, három forgószínpaddal. Nem tudom, hogy jó ötlet volt-e, mert megnehezíti az összes színésznő belépőjét. Eddig ez kitétel volt, hogy ne legyen lépcső a színpadon, most volt, és küszködtek is vele rendesen.
Bár idén igazi áttörés született a mozi történelmében, gondolunk itt a teljesen új látványvilággal jelentkező Avatarra, az Oscar nem tudott felnőni James Cameron alkotásához.
Talán nem túlzás kijelenteni, hogy a szervezők – minden jó szándékuk ellenére – duplán melléfogtak. Egyrészt kihagyták a látványos show elemeket, másrészt felpörgetniük sem sikerült a gálát – most sem volt kevésbé unalmas, mint az utóbbi években. Persze mindent a nézettség dönt el – de a producereknek van miért izgulniuk, míg kézbe kapják a kimutatásokat...
|
|